✅ شهباز حسن‌پور بیگلری در نشست علنی امروز (سه شنبه، 7 شهریور ماه) مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بر اساس برنامه ششم توسعه دولت مکلف است سالانه یک میلیون شغل ایجاد کند و مجلس نیز باید بر این امر نظارت داشته باشد خطاب به علی مطهری گفت: متأسفانه با وجود گذشت 6 ماه از سال دولت در این رابطه گزارشی را ارائه نکرده و نیاز است مجلس این موضوع را به صورت مرتب رصد و از شما تقاضا دارم این موضوع را پیگیری کنید.

 

📌 نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی در تذکری دیگر گفت: بانک مرکزی اعلام کرده سود نرخ بانکی 15 درصد است، چگونه امکان دارد بانک‌ها سود را کاهش دهند اما تسهیلات با 18 درصد سود لحاظ شود.

 

📌 وی یادآور شد: تولید‌کنندگان باید 20 درصد پول را نزد بانک نگهداری کنند و این موضوع خلاف قانون است.

 

📌 نایب رئیس مجلس در پاسخ به این نماینده گفت: وزیر تعاون باید در صحن حاضر و گزارشی را در رابطه با ایجاد مشاغل ارائه کند بنابراین ارائه گزارش از سوی وزارت تعاون در مورد اشتغالزایی لازم بوده و مجلس هم باید بر این امر نظارت داشته باشد که چه میزان از یک میلیون شغلی که در قانون برنامه ششم آمده ایجاد شده است.

 

📌 وی یادآور شد: در مورد موضوع دوم اینکه باید سود تسهیلات کنترل شود و با توجه به اینکه سود سپرده‌ها کاهش پیدا کرده سود تسهیلات هم باید به همان صورت کاهش پیدا کند و این موضوع جزو وظایف بانک مرکزی است.

 

📌 نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: بانک مرکزی باید بر بانک‌ها نظارت داشته باشد که تخلف نکنند اما متأسفانه شاهد تخلفاتی از سوی آنها هستیم؛ عملا سود تسهیلات بالای18 درصد است و باید از آنها درخواست کنیم که در این رابطه توضیح داده و گزارشی را ارائه دهند.

 

 

 

https://t.me/ravabetomumihasanpour

مکانبات

رسانه ها

اخبار حسن پور

شهباز حسن پور بیگلری

آخرین اخبار شهباز حسن پور بیگلری
  • خبر خوش برای سپرده گذاران کاسپین
    پایشگر- عضو شورای مرکزی فراکسیون مستقلان ولایی مجلس شورای اسلامی جزئیاتی از نشست مشترک اعضای فراکسیون متبوعش با وزیر اقتصاد را تشریح کرد. به گزارش پایشگر به نقل از تسنیم، شهباز حسن پور بیگلری عضو شورای مرکزی فراکسیون مستقلان ولایی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در جلسه اخیر نمایندگان عضو این فراکسیون با وزیر اقتصاد درباره رسیدگی به سپرده گذاران مؤسسه مالی کاسپین بحث و تبادل نظر شد، گفت: در این جلسه حیدری معاون رئیس بانک مرکزی اعلام کرد که، تا عصر روز چهارشنبه (۱۷ آبان) وضعیت اکثر سپرده گذاران تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان تعیین تکلیف شده است. وی ادامه داد: مسئولان وزارت اقتصاد در این جلسه اعلام کردند مقرر شده تا ۱۰درصدی که قبلاً از سپرده مردم کسر می شد این ۱۰ درصد هم سریعاً به سپرده گذاران بازگردانده شود. عضو شورای مرکزی فراکسیون مستقلان ولایی تصریح کرد: وزیر اقتصاد در این جلسه اعلام کرد که، به تمامی معاونین و مدیران دستگاه ها ابلاغ شده تا با فوریت نشست های تخصصی را با نمایندگان هر حوزه انتخابیه به صورت جداگانه برگزار کنند و نسبت به رفع دغدغه نمایندگان در حوزه های اقتصادی اقدامات...
  • خبر خوش وزارت اقتصاد برای سپرده گذاران کاسپین
    به گزارش تحلیل ایران ،شهباز حسن پور بیگلری عضو شورای مرکزی فراکسیون مستقلان ولایی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با تسنیم، با بیان اینکه در جلسه اخیر نمایندگان عضو این فراکسیون با وزیر اقتصاد درباره رسیدگی به سپرده گذاران مؤسسه مالی کاسپین بحث و تبادل نظر شد، گفت: در این جلسه حیدری معاون رئیس بانک مرکزی اعلام کرد که، تا عصر روز چهارشنبه (17 آبان) وضعیت اکثر سپرده گذاران تا سقف 200 میلیون تومان تعیین تکلیف شده است.وی ادامه داد: مسئولان وزارت اقتصاد در این جلسه اعلام کردند مقرر شده تا 10درصدی که قبلاً از سپرده مردم کسر می شد این 10 درصد هم سریعاً به سپرده گذاران بازگردانده شود.  عضو شورای مرکزی فراکسیون مستقلان ولایی تصریح کرد: وزیر اقتصاد در این جلسه اعلام کرد که، به تمامی معاونین و مدیران دستگاه ها ابلاغ شده تا با فوریت نشست های تخصصی را با نمایندگان هر حوزه انتخابیه به صورت جداگانه برگزار کنند و نسبت به رفع دغدغه نمایندگان در حوزه های اقتصادی اقدامات جدی صورت گیرد. عضو شورای مرکزی فراکسیون مستقلان با ابراز اینکه در این نشست موضوع مشکلات به وجود آمده در بحث مالیات بر ارزش...

اوقات شرعی

تمامی حقوق این سایت محفوظ می باشد، ذکر مطالب با ذکر منبع بلامانع می باشد.