✅ شهباز حسن‌پور بیگلری در نشست علنی امروز (سه شنبه، 7 شهریور ماه) مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بر اساس برنامه ششم توسعه دولت مکلف است سالانه یک میلیون شغل ایجاد کند و مجلس نیز باید بر این امر نظارت داشته باشد خطاب به علی مطهری گفت: متأسفانه با وجود گذشت 6 ماه از سال دولت در این رابطه گزارشی را ارائه نکرده و نیاز است مجلس این موضوع را به صورت مرتب رصد و از شما تقاضا دارم این موضوع را پیگیری کنید.

 

📌 نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی در تذکری دیگر گفت: بانک مرکزی اعلام کرده سود نرخ بانکی 15 درصد است، چگونه امکان دارد بانک‌ها سود را کاهش دهند اما تسهیلات با 18 درصد سود لحاظ شود.

 

📌 وی یادآور شد: تولید‌کنندگان باید 20 درصد پول را نزد بانک نگهداری کنند و این موضوع خلاف قانون است.

 

📌 نایب رئیس مجلس در پاسخ به این نماینده گفت: وزیر تعاون باید در صحن حاضر و گزارشی را در رابطه با ایجاد مشاغل ارائه کند بنابراین ارائه گزارش از سوی وزارت تعاون در مورد اشتغالزایی لازم بوده و مجلس هم باید بر این امر نظارت داشته باشد که چه میزان از یک میلیون شغلی که در قانون برنامه ششم آمده ایجاد شده است.

 

📌 وی یادآور شد: در مورد موضوع دوم اینکه باید سود تسهیلات کنترل شود و با توجه به اینکه سود سپرده‌ها کاهش پیدا کرده سود تسهیلات هم باید به همان صورت کاهش پیدا کند و این موضوع جزو وظایف بانک مرکزی است.

 

📌 نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: بانک مرکزی باید بر بانک‌ها نظارت داشته باشد که تخلف نکنند اما متأسفانه شاهد تخلفاتی از سوی آنها هستیم؛ عملا سود تسهیلات بالای18 درصد است و باید از آنها درخواست کنیم که در این رابطه توضیح داده و گزارشی را ارائه دهند.

 

 

 

https://t.me/ravabetomumihasanpour

مکانبات

رسانه ها

اخبار حسن پور

شهباز حسن پور بیگلری

آخرین اخبار شهباز حسن پور بیگلری
  • امیر شریفی به عنوان مشاور عالی فراکسیون اصناف کشور منصوب شد
    طی حکمی از سوی شهباز حسن پور بیگلری رئیس فراکسیون اصناف کشور امیر شریفی به عنوان مشاور عالی این فراکسیون منصوب شد.
  • گناهمان نداشتن ژن خوب است
    شرق نوشت: روز گذشته گردهمایی بزرگ پوشاکی ها بود. در این گردهمایی که خطاب تمام سخنرانانش دولت بود، به جز دو مسئول دولتی که تراز اول هم نبودند، مقامات دیگری فعالان صنعت پوشاک را همراهی نمی کردند. خودشان گفتند و به حال خود گریستند. رئیس فراکسیون اصناف هم که در جمع پوشاکی ها بود، کم کاری ها را متوجه خود پوشاکی ها کرد و رفت بدون اینکه منتظر پاسخ بماند. شهباز حسن پور بیگلری، رئیس فراکسیون اصناف:برای صندلی خودمان هم شده حمایت می کنیم تلاش ما فقط به خاطر شما تولیدکنندگان و مردم نیست؛ برای حفظ خودمان و حفظ صندلی خودمان هم که شده، باید به این امر رسیدگی کنیم. در برنامه ششم از همه متخصصان و اهل فن دعوت شد و ساعت ها درباره این برنامه گفت وگو کردیم و در نهایت به چند نتیجه بسیار مهم رسیدیم؛ اول اینکه باید حمایت از کالای تولید داخلی نه در شعار بلکه در عمل در دستور کار قرار گیرد. ترکیه اکنون برای حمایت از صادرکنندگان خود، از هیچ تلاشی دریغ نمی کند؛ اما ما در سفارتخانه های خودمان از کوچک ترین حمایت هم دریغ می کنیم. البته خوشبختانه با پیگیری های مجدانه ای که مجلس انجام داد و دولت هم همکاری...

اوقات شرعی

تمامی حقوق این سایت محفوظ می باشد، ذکر مطالب با ذکر منبع بلامانع می باشد.