عضوکمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با انتقاد از روند ارائه وام های قرض الحسنه درکشور گفت:مردم برای دریافت یک وام قرض الحسنه که بخشی از مشکلاتشان را رفع می کند،با مشکل جدی روبرو هستند.
شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۹
پرداخت وام های قرض الحسنه نشان از جامعه اسلامی دارد/ سخت گیری بانک ها در ارائه وام های خُرد

شهباز حسن پور بیگلری درگفت وگو باخبرنگار خبرگزاری خانه ملت،گفت:براساس تعالیم دین اسلام، موضوع کارگشایی بسیار با اهمیت است؛بنابراین توجه به موضوع ارائه وام های قرض الحسنه باید در دستورکار بانک ها ی کشور باشد.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بخشی از مردم با مشکلات اقتصادی و معیشتی روبرو هستند و برای رفع مشکلات نیاز به وام های قرض الحسنه دارند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر لزوم توجه به حفظ احترام متقاضیان دریافت وام بانکی،ادامه داد:با وجود اینکه برخی خانوارها در زمینه تامین هزینه های مانند درمان و ودیعه مسکن بامشکل روبرو هستند؛اما برای دریافت یک وام قرض الحسنه که بخشی از مشکلاتشان را رفع می کند،با مشکل جدی روبرو هستند.

حسن پور بیگلری گفت:باید پذیرفت به موضوع ارائه وام های خرد قرض الحسنه کم توجهی می شود و زمانی که متقاضیان برای دریافت وام های 2، 5 یا 10 میلیون تومانی به بانک مراجعه می کنند با شرایط دشوار روبرو می شوند.

وی ادامه داد:بررسی شرایط بانک سرمایه حکایت از این موضوع دارد؛درحالی دراین بانک،وام چندصد میلیاردی به یک شخص داده شده که شرایط بانک ها برای ارائه یک وام 10 میلیون تومانی،معرفی دوضامن کارمند رسمی دولت است.

حسن پور بیگلری افزود:در سال های گذشته روند استخدام های دولتی محدود بوده و با توجه به موضوع مذکور،این سوال مطرح است که متقاضیان دریافت وام خُرد،چگونه دوکارمند رسمی دولت به عنوان ضامن به بانک معرفی کنند.

عضوکمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد:بانک ها باید شرایط وام های خُرد قرض الحسنه را تسهیل کنند و بانک مرکزی نیز در زمینه نظارت ها عملکرد بهتری داشته باشد./

 

مکانبات

رسانه ها

اخبار حسن پور

شهباز حسن پور بیگلری

آخرین اخبار شهباز حسن پور بیگلری
  • خبر خوش برای سپرده گذاران کاسپین
    پایشگر- عضو شورای مرکزی فراکسیون مستقلان ولایی مجلس شورای اسلامی جزئیاتی از نشست مشترک اعضای فراکسیون متبوعش با وزیر اقتصاد را تشریح کرد. به گزارش پایشگر به نقل از تسنیم، شهباز حسن پور بیگلری عضو شورای مرکزی فراکسیون مستقلان ولایی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در جلسه اخیر نمایندگان عضو این فراکسیون با وزیر اقتصاد درباره رسیدگی به سپرده گذاران مؤسسه مالی کاسپین بحث و تبادل نظر شد، گفت: در این جلسه حیدری معاون رئیس بانک مرکزی اعلام کرد که، تا عصر روز چهارشنبه (۱۷ آبان) وضعیت اکثر سپرده گذاران تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان تعیین تکلیف شده است. وی ادامه داد: مسئولان وزارت اقتصاد در این جلسه اعلام کردند مقرر شده تا ۱۰درصدی که قبلاً از سپرده مردم کسر می شد این ۱۰ درصد هم سریعاً به سپرده گذاران بازگردانده شود. عضو شورای مرکزی فراکسیون مستقلان ولایی تصریح کرد: وزیر اقتصاد در این جلسه اعلام کرد که، به تمامی معاونین و مدیران دستگاه ها ابلاغ شده تا با فوریت نشست های تخصصی را با نمایندگان هر حوزه انتخابیه به صورت جداگانه برگزار کنند و نسبت به رفع دغدغه نمایندگان در حوزه های اقتصادی اقدامات...
  • خبر خوش وزارت اقتصاد برای سپرده گذاران کاسپین
    به گزارش تحلیل ایران ،شهباز حسن پور بیگلری عضو شورای مرکزی فراکسیون مستقلان ولایی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با تسنیم، با بیان اینکه در جلسه اخیر نمایندگان عضو این فراکسیون با وزیر اقتصاد درباره رسیدگی به سپرده گذاران مؤسسه مالی کاسپین بحث و تبادل نظر شد، گفت: در این جلسه حیدری معاون رئیس بانک مرکزی اعلام کرد که، تا عصر روز چهارشنبه (17 آبان) وضعیت اکثر سپرده گذاران تا سقف 200 میلیون تومان تعیین تکلیف شده است.وی ادامه داد: مسئولان وزارت اقتصاد در این جلسه اعلام کردند مقرر شده تا 10درصدی که قبلاً از سپرده مردم کسر می شد این 10 درصد هم سریعاً به سپرده گذاران بازگردانده شود.  عضو شورای مرکزی فراکسیون مستقلان ولایی تصریح کرد: وزیر اقتصاد در این جلسه اعلام کرد که، به تمامی معاونین و مدیران دستگاه ها ابلاغ شده تا با فوریت نشست های تخصصی را با نمایندگان هر حوزه انتخابیه به صورت جداگانه برگزار کنند و نسبت به رفع دغدغه نمایندگان در حوزه های اقتصادی اقدامات جدی صورت گیرد. عضو شورای مرکزی فراکسیون مستقلان با ابراز اینکه در این نشست موضوع مشکلات به وجود آمده در بحث مالیات بر ارزش...

اوقات شرعی

تمامی حقوق این سایت محفوظ می باشد، ذکر مطالب با ذکر منبع بلامانع می باشد.