عضوکمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با انتقاد از روند ارائه وام های قرض الحسنه درکشور گفت:مردم برای دریافت یک وام قرض الحسنه که بخشی از مشکلاتشان را رفع می کند،با مشکل جدی روبرو هستند.
شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۹
پرداخت وام های قرض الحسنه نشان از جامعه اسلامی دارد/ سخت گیری بانک ها در ارائه وام های خُرد

شهباز حسن پور بیگلری درگفت وگو باخبرنگار خبرگزاری خانه ملت،گفت:براساس تعالیم دین اسلام، موضوع کارگشایی بسیار با اهمیت است؛بنابراین توجه به موضوع ارائه وام های قرض الحسنه باید در دستورکار بانک ها ی کشور باشد.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بخشی از مردم با مشکلات اقتصادی و معیشتی روبرو هستند و برای رفع مشکلات نیاز به وام های قرض الحسنه دارند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر لزوم توجه به حفظ احترام متقاضیان دریافت وام بانکی،ادامه داد:با وجود اینکه برخی خانوارها در زمینه تامین هزینه های مانند درمان و ودیعه مسکن بامشکل روبرو هستند؛اما برای دریافت یک وام قرض الحسنه که بخشی از مشکلاتشان را رفع می کند،با مشکل جدی روبرو هستند.

حسن پور بیگلری گفت:باید پذیرفت به موضوع ارائه وام های خرد قرض الحسنه کم توجهی می شود و زمانی که متقاضیان برای دریافت وام های 2، 5 یا 10 میلیون تومانی به بانک مراجعه می کنند با شرایط دشوار روبرو می شوند.

وی ادامه داد:بررسی شرایط بانک سرمایه حکایت از این موضوع دارد؛درحالی دراین بانک،وام چندصد میلیاردی به یک شخص داده شده که شرایط بانک ها برای ارائه یک وام 10 میلیون تومانی،معرفی دوضامن کارمند رسمی دولت است.

حسن پور بیگلری افزود:در سال های گذشته روند استخدام های دولتی محدود بوده و با توجه به موضوع مذکور،این سوال مطرح است که متقاضیان دریافت وام خُرد،چگونه دوکارمند رسمی دولت به عنوان ضامن به بانک معرفی کنند.

عضوکمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد:بانک ها باید شرایط وام های خُرد قرض الحسنه را تسهیل کنند و بانک مرکزی نیز در زمینه نظارت ها عملکرد بهتری داشته باشد./

 

مکانبات

رسانه ها

اخبار حسن پور

شهباز حسن پور بیگلری

آخرین اخبار شهباز حسن پور بیگلری
  • امیر شریفی به عنوان مشاور عالی فراکسیون اصناف کشور منصوب شد
    طی حکمی از سوی شهباز حسن پور بیگلری رئیس فراکسیون اصناف کشور امیر شریفی به عنوان مشاور عالی این فراکسیون منصوب شد.
  • گناهمان نداشتن ژن خوب است
    شرق نوشت: روز گذشته گردهمایی بزرگ پوشاکی ها بود. در این گردهمایی که خطاب تمام سخنرانانش دولت بود، به جز دو مسئول دولتی که تراز اول هم نبودند، مقامات دیگری فعالان صنعت پوشاک را همراهی نمی کردند. خودشان گفتند و به حال خود گریستند. رئیس فراکسیون اصناف هم که در جمع پوشاکی ها بود، کم کاری ها را متوجه خود پوشاکی ها کرد و رفت بدون اینکه منتظر پاسخ بماند. شهباز حسن پور بیگلری، رئیس فراکسیون اصناف:برای صندلی خودمان هم شده حمایت می کنیم تلاش ما فقط به خاطر شما تولیدکنندگان و مردم نیست؛ برای حفظ خودمان و حفظ صندلی خودمان هم که شده، باید به این امر رسیدگی کنیم. در برنامه ششم از همه متخصصان و اهل فن دعوت شد و ساعت ها درباره این برنامه گفت وگو کردیم و در نهایت به چند نتیجه بسیار مهم رسیدیم؛ اول اینکه باید حمایت از کالای تولید داخلی نه در شعار بلکه در عمل در دستور کار قرار گیرد. ترکیه اکنون برای حمایت از صادرکنندگان خود، از هیچ تلاشی دریغ نمی کند؛ اما ما در سفارتخانه های خودمان از کوچک ترین حمایت هم دریغ می کنیم. البته خوشبختانه با پیگیری های مجدانه ای که مجلس انجام داد و دولت هم همکاری...

اوقات شرعی

تمامی حقوق این سایت محفوظ می باشد، ذکر مطالب با ذکر منبع بلامانع می باشد.